Tento týden nás provázel „Kostík Davídek“, kterého jsme si sestavili minulý rok. Letos jsme toto oblíbené téma měli ochuzené o přednášku některé paní doktorky či paní zubařky z důvodu pandemie. Ale nezaháleli jsme, a o to víc jsme prozkoumávali svoje těla naživo i v různých knihách. Naše děti baví listovat v literatuře, kde jsme se prolistovali k nervové, trávicí a oběhové soustavě, názorně jsme prozkoumali kostru a svaly atd. Díky nadšení z našeho těla a knih jsme se domluvili, že si každý zkusí vytvořit knihu o těle o třech stránkách.

Na první stránce je oblečený človíček, kterého jsme vymalovali, vystříhali obličej, který jsme poté nalepili – procvičovali jsme vnímání sebe, pravolevou orientaci, stříhání, kreslení. Na druhé stránce je kostra celého těla – procvičovali jsme stříhání, pravolevou orientaci, zrakové a prostorové vnímání, sluchovou percepci. Poslední třetí strana knihy obsahuje vnitřní orgány – rozšiřovali jsme slovní zásobu, posilovali sluchovou a zrakovou percepci, logické myšlení.

Tento týden byl plný aktivit, pohybu, stříhání, lepení, vytváření, kooperace, spolupráce, komunikace atd. Každý si vytvořil svoji vlastní první knihu :-) Příští týden nás čeká další zajímavé téma „Svatý Martin“.

Komentáře jsou zavřeny