Kategorie ‘Akce’

Krásné prožití vánočních svátků,
v příštím roce hodně štěstí, lásky a velké množství zdraví
Vám přeje
celý kolektiv Dětské skupiny Voděrady

Od začátku listopadu jsme se připravovali ve školičce na svátek svatého Martina. Přečetli jsme si o vojáku Martinovi legendu. O tom proč se říká, že jezdil na bílém koni, i když tomu tak nebylo. Proč se peče husa či rohlíčky…? Až jsme těm legendám uvěřili a opravdu si ve školičce upekli husu (z lineckého těsta), prostřeli si posvícenský talíř. Vytvořili koně, na kterém jezdil Martin dle legendy. A 11. listopadu při naší obvyklé procházce jsme se na návsi v parku dokonce se svatým Martinem potkali. Po obvyklém představování jsme se ptali, kam má namířeno, a tak nám odpověděl, že projíždí daleké krajiny. Přislíbil nám hodně sněhu a návštěvu zase za rok.

Milí přátelé, do dneška jsme čekali na vyhlášení dalších vládních opatření, zda budeme moci pro Vás uspořádat „POCHOD ZA BLUDIČKOU“…
Už ve čtvrtek 29. 10. 2020 od 17 hodin bude bludičková stezka nachystaná. Jedná se o individuální procházku v rámci rodiny (ne skupinek osob – je třeba dodržovat všechna vládní a hygienická nařízení). Začátek bude viditelně označen za domem čp. 181 na Horních Poustkách ve Voděradech a ukončena bude v neděli dne 1. listopadu 2020 v 10 hod. Doba procházky záleží na každé rodině. S sebou si kromě dobré nálady můžete vzít i lampion. Prosíme všechny účastníky o dodržování vládních nařízení, které se týkají volného pohybu a procházek do přírody… Příjemnou bludičkovou procházku Vám přeje kolektiv Dětské skupiny Voděrady

Vážení přátelé, vzhledem ke zhoršující se situaci a nouzovému stavu, jsme nuceni zrušit tradiční podzimní akce tzn. drakiádu a loučení s letním časem. Ale aby jste nepřišli i o každoroční lampionový průvod, tak paní učitelky ze Sluníček a Bublinek pro Vás vymyslely POCHOD ZA BLUDIČKOU. Jedná se opět o akci v rámci rodinné procházky o podzimních prázdninách. V průběhu dobrodružné stezky budete potkávat různé „příšerky“ Bludičky. U každé z Bludiček si budete moci vzít jednu kartičku. Ze všech kartiček si doma sestavíte obrázek. Pro zpestření bludičkové stezky s dobrodružstvím si s sebou kromě dobré nálady můžete vzít i lampion (pro zachování tradice). Věříme, že si užijete podzimní procházku. Vaše paní učitelky

Pro lepší informovanost rodičů o vývoji svého dítěte, jeho zralosti, adaptaci na různé situace atd. zavádíme KONZULTAČNÍ HODINY PRO RODIČE. Můžete se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem ohledně svého dítka či dění u nás v Dětské skupině Voděrady.

Vážení rodiče,

s dětmi máme takovou domluvu, že každý pátek si mohou do školičky donést svoji oblíbenou hračku (ne moc malou, či křehkou).

Vážení rodiče, jako každý rok, tak i letos, prosíme o váš společný výrobek se svým dítkem/dětmi. V rámci učení se společné práci aneb tzv. tvoří celá rodina. Vaše výrobky na téma „PODZIM“ si vystavíme na chodbách budovy školičky, či v okolí. Fantazii se meze nekladou (z kukuřic, dýní, listí, kaštanů můžete s dětmi vytvořit spousty výrobků – nechte to na fantazii svých dětí a uvidíte, jak krásné výrobky vám vzniknou).
Alespoň tímto způsobem si užijeme podzim, protože s ohledem na různá nařízení a zhoršující se epidemiologickou situaci, letos zřejmě přijdeme o tradiční DRAKIÁDU či PODZIMNÍ SLAVNOST. O těchto akcích Vás budeme ještě informovat… Zvažujeme zda bychom si neuspořádali alespoň DRAKIÁDU, což je venkovní akce do 50 osob – ale vše se bude odvíjet od aktuální situace, abychom neohrozili zdraví dětí… DĚKUJEME ZA VÝROBKY a také ZA POCHOPENÍ!!!

Vážení rodiče a přátelé Sluníček a Bublinek, dneska jsme se konečně – po dlouhé nepěkné době – setkali v dětských skupinách. Paní učitelky už se na děti moooc a moooc těšily, i radost dětí, že se vidí s kamarády i panučitelkami, byla veliká.
Do konce školního roku nás čekají jen sluníčkové a bublinkové procházky do okolí, hry a soutěže. Z důvodu podvědomého nebezpečí nákazy letos nepojedeme na žádný celodenní výlet. Jedinou společenskou akcí, kterou bychom chtěli uspořádat by bylo „PASOVÁNÍ PŘEDŠKOLKÁČKŮ“ na konci června (ale zase s ohledem na šíření nákazy, důležitější je pro nás uchránění dětí a jejich rodin!). Prázdninový provoz už snad bude bez dalších restrikcí, a užijeme si sluníčkové a bublinkové prázdniny v pohodě a pospolu.