Kategorie ‘Akce’

Základní škola a Dětská skupina Voděrady zvou srdečně všechny děti, rodiče a přátele na tradiční drakiádu, která se bude konat v pátek 24. září 2021 od 16 hodin na Horních Poustkách. Všichni majitelé draků budou odměněni. Těší se na Vás kolektiv základní školy a dětské skupiny.

Text bude doplněn…

„KASIČKA POMOCI“ nebo také „ŠKOLKA ŠKOLCE“ – PRO PODPORU MATEŘSKÉ ŠKOLY v MORAVSKÉ NOVÉ VSI bude umístěna v místním obchodě Coop do konce letních prázdnin. Rádi bychom podpořili tornádem zničenou mateřskou školku v Moravské Nové Vsi. Paní ředitelka Časná je za naši sbírku velice vděčná. Tornádo jim zdevastovalo skoro celou mateřskou školu s veškerým vybavením, hračkami, pomůckami, venkovním zázemím (dvorkem, zahradou)… Hodí se jim každá koruna a také každá ruka. Stále jsou bez elektriky, plynu – všeho zázemí. Pro děti mají zařízené náhradní prostory ve vedlejší vesnici, ale jen do konce července… Dál paní ředitelka neví… Už dlouhou dobu jsem nemluvila s tak pokorným člověkem jako je paní ředitelka. S člověkem, který je silný a odhodlaný zvládnout tuto těžkou situaci, plna víry, že zase bude dobře…Budeme rádi, když v místním voděradském Coopu přispějete jakoukoliv částkou. Se sbírkou jsme začali již při „Pasování předškoláčků“, kde jste darovali 6 100 kč. Obě částky potom dáme dohromady a osobně předáme paní ředitelce… DĚKUJEME!

Paní učitelky ze Sluníček a Bublinek připravily na plot dětského hřiště kvízy, obrázkové pohádky, tipy na vytváření – aby nám zpříjemnily léto aktivitami.

Krásné léto! :-)

Zpříjemněte si čarodějnický víkend a projděte se voděradskými lesy, kterými vás provede čarodějnice Rumpajda. Ta Vám na cestě připravila několik úkolů. Užijte si filipojakubskou noc s Rumpajdou.

Užijte si krásnou procházku lesem.

Rumpajda


22. duben 2021 bude velmi zajímavý den. Hlavně pro předškoláčky, kteří se vrátí zase zpátky do školičky, tak i pro nás všechny. Česká televize bude ze Sluníčka vysílat živý vstup do „Studia 6“ v 7:50🙈 Poté v podvečer v „Událostech v regionech“ bude následovat reportáž o dětských skupinách také z Dětské skupiny Voděrady.

ČT


🧙‍♀️ I letos je to s oblíbenou tradicí „čarodějnic“ hodně nevyzpytatelné . A tak jsme se rozhodli s paními učitelkami ze Sluníčka a Bublinek uspořádat si svůj čarodějnický týden. Jedná se o výzvu pro všechny voděradské děti a jejich rodiče, kteří rádi tvoří – s názvem „POMOZ NÁM OZDOBIT PLOT DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ ČARODĚJNICKOU TÉMATIKOU“. Svoje vyrobené výrobky si sami upevníte na plot dětského hřiště, abychom si nějak vynahradili tradice, které jsou kvůli pandemii omezené. U svého výrobku se můžete i vyfotit a fotku nám poslat – abychom věděli, komu patří výrobky. Fantazii se meze nekladou. Hlavní je zážitek ze společného tvoření a alespoň z části zachování tradice.

🐞 APRÍLOVÉ BERUŠKY 🐞
Od 1.4. si můžete zpříjemnit procházku hledáním berušek. Na vyznačené trase se nachází namalované kamínky, které si smíte nechat na památku, případně přemístit kamkoliv jinam a pokračovat tak v Kamínkování (Kamínky (official)).
Vzhledem k počtu kamínků prosíme, aby si každé dítě vzalo jednu berušku.
Samozřejmě si ale můžete najít tu „svoji“ (tzn. vezmu si hned první nalezenou zelenou berušku, ale potom potkám růžovou, která se mi líbí víc. Vezmu si tedy růžovou a na její místo dám zelenou.).
Do komentářů pod příspěvkem se můžete pochlubit úspěšným lovem a nevšedními zážitky.
Lovu zdar!
Paní učitelka Markétka

Sluníčka a Bublinky podpořily Světový den Downova syndromu, tzv. ponožkovou výzvu.