Kategorie ‘Fotogalerie’

Druhý týden v lednu nás navštívil pan Slávek Boura s programem „Logo hrátky“. Děti si společně s panem Bourou procvičily jazýčky, jemnou motoriku, rytmiku, zrcadlení a také hlasivky. Neskutečná energie a osobité charisma aktéra dokázaly děti zaujmout celou hodinu. V průběhu programu seznamoval rodiče s prvky zařazenými do Logo hrátek. Prožili jsme veselé a inspirativní odpoledne.

Vánoční besídkou naše přípravy na Vánoce nekončí. Abychom měli okolí školičky krásně nazdobené, tak děti ze Sluníček a Bublinek zdobí stromeček v parku a před vchodem do budovy, který nám každoročně věnuje pan Švancara. Také ve třídách si děti zdobí stromečky s nadějí, že jim donese Ježíšek dárečky i do školičky. Společně jsme si větvičkami obmotali adventní věnec a nazdobili jej čtyřmi svíčkami. U každé svíce jsme si vysvětlili její význam. Kromě vánočního zdobení učíme děti i různé tradice týkající se Vánoc.

Zdobení


7. prosince v odpoledních hodinách proběhla v kulturním domě „Vánoční besídka“ dětí z dětské skupiny. Sluníčka i Bublinky si připravili básničky i s pohybem, taneček o vločce, anglickou písničku, kterou děti krásně zazpívaly a zatancovaly. Druhá část besídky byla divadelní – děti sehrály divadélko s názvem „Vánoční hra“, ve které vystupovala Marie, Josef, sedlák, ponocný, pastýři a spousta andílků, kteří celý příběh vyprávěli. Také se tam objevoval jeden čertík Bertík. Celé divadélko bylo protkané koledami. Na závěr jsme si i s celým sálem zazpívali koledu „Štědrý večer nastal“.

Po besídce následovalo neformální setkání všech přítomných. Zkrátka malé zastavení se v hektickém čase. K dobré náladě přispělo i malé občerstvení, které připravily paní učitelky, děti a přispěli i rodiče. Děkujeme paní Štefankové za milý dárek jako odměnu dětem za vystoupení.

Celou fotogalerii naleznete na stránkách obce Voděrady: https://www.voderady.cz/besidka-detske-skupiny/

V letošním roce jsme byli osloveni pracovnicemi Diakonie ČCE, že letos by opět uvítali pomoc dětské skupiny víc, než kdy jindy… Snad jsme pomohli. Na sběrné místo do Černé Hory jsme odvezli skoro 20 dárečků pro sociálně znevýhodněné děti. Pracovnice velmi děkovaly za pomoc. My doufáme, že dárky od nás rozzáří dětská očka. Děkujeme, že společně s námi pomáháte!!!

Včera jsme si udělali výlet se Sluníčky, Bublinkami a dětmi z boskovské dětské skupiny do nového sálu kina Boskovice na večerníčky dětství jejich rodičů . Byli jsme mile překvapeni, že spoustu z nich děti znaly.

S předstihem k nám přijel svatý Martin na svém bílém koni. Předal nám klíč od zimy s tím, že se polámal stroj na výrobu sněhu. Tak když se budeme o klíč pěkně starat a opatrovat ho, určitě se sněhu a zimy dočkáme. Na oplátku jsme Martinovi upekli svatomartinské rohlíčky, zazpívali mu a zarecitovali básničku. Celý týden jsme prožili v duchu tohoto patrona – vyráběli lampiony, podkovy atd.

Sv. Martin


I když „halloweenskou slavnost“ máme už za sebou, tak s oslavami podzimu nekončíme. Tento týden máme dýňové slavnosti. Dlabali jsme a vyřezávali s dětmi 40kg dýni, která nám zdobí vchod do školičky a školy, společně s ostatními netopýry, duchy atd.

Také si děti vyráběly lucerničky z okrasných dýní, které si odnesly domů, aby jim zdobily domovy. Dlabaly vším možným, poté vrtaly aku vrtačkou. Školička učí děti různorodé činnosti pro budoucí život.

 

V pátek 20. října 2023 pořádala Dětská skupina Voděrady a Základní škola Voděrady „Loučení s letním časem“. Doufáme, že si všichni užili soutěže, fotokoutek, tvořivé dílničky, zastříleli si, ochutnali dětmi napečené sladkosti či halloweenské prsty v místním parku. Také průvod světýlek, opékání párků, ochutnávání punče a svařeného vínka. Lampionovým průvodem hry se světýlky neskončily ani na fotbalovém hřišti. Jen lampiony byly vyměněny za baterky, záznamový list a tužku, a už se světýlka zase pohybovala po celém hřišti, kde všechny děti a rodiče úspěšně vyluštili tajenku a splnili úkoly. Odměnou byla medaile. Letos jsme byli foceni jak ze země, tak ze vzduchu. Děkujeme vám, že jste si přišli s námi užít „podzimní slavnost“! Srdečně se budeme těšit na společná setkávání na dalších akcích dětské skupiny a základní školy.

Jendou říjnové páteční dopoledne nás navštívila paní knihovnice, která nás seznámila s projektem Jižní Morava čte. Sluníčka i Bublinky se ho každoročně zúčastňují, a mají i několik výherců. Paní Šárka Kudláčková nás seznámila s tématem pro letošní ročník a to „Nekonečný svět fantazie“. Při výtvarné činnosti jsme pro voděradskou knihovnu vytvořili opravdu fantazijní obrazy. Za odměnu nás paní Kudláčková pozvala do knihovny, kde děti seznámila s jejími odděleními. Nás ale nejvíc zajímalo oddělení dětských knížek, pohádek. Děkujeme paní knihovnici za zajímavé dopoledne! A budeme se snažit namalovat náš vlastní svět fantazie do soutěže.

Knihovna


Na počátku měsíce října jsme prožili velmi krásné dopoledne s „Muzikoterapií na podzim aneb hry se zvířátky“. Slečna Růženka s sebou přivezla spoustu zvířátek a terapeutických nástrojů pro zážitkové představení zaměřené na emoce. Děti byly celou dobu zapojovány do děje o zvířátkách, která se musí odloučit od rodičů. Staly se scénáristy – ovlivnily děj svou momentální náladou (emocemi) a rozhodly o tom, jak celý příběh dopadl. Přidanou hodnotou byla k tomu hra slečny Růženky na ukulele a její zpěv. Na závěr Růženka společně se Sluníčky a Bublinkami utvořili živou kapelu. Na jaro jsme se společně domluvili, že k nám slečna přiveze spoustu 🪘indiánských bubnů🪘, které vyzkoušíme v našem parku.