Kategorie ‘Fotogalerie’

11. února 2020 jsme prožili krásný „relaxační“ podvečer na téma „Povánoční zdravé vaření“, kterým nás provázela paní Ing. Alena Mokrá. Paní lektorka Mokrá je odborníkem na slovo vzatým na zdravý životní styl a zdravou stravu. Její poradna se převážně zaobírá klienty, kteří mají potíže se slinivkou břišní, cholesterolem, onemocněli cukrovkou atd.
Užili jsme si více jak 2,5 hodiny pěkného a užitečného povídání o tom, jak dbát na svoje zdraví a jak se zdravě stravovat, abychom předešli různým onemocněním. Po vyčerpávajícím dvouhodinovém povídání jsme měli možnost se paní lektorky ptát na témata, která nás zajímala a paní Alena Mokrá ochotně odpovídala na všechny dotazy.
V průběhu celé přednášky jsme měli možnost ochutnat makové mléko, rýžové Rafaello, cizrnovou pomazánku s čínským zelím.
S dětmi jsme chtěli také přispět svým občerstvením, a tak jsme od rána pekli posvícenské koláčky s jablkovou, tvarohovou a povidlovou náplní. Napekli jsme jich skoro 100. Děti nám celou dobu asistovaly. Moc je pečení bavilo.
Přivítali jsme mezi sebou milou návštěvu v podobě paní senátorky Ing. Jaromíry Vítkové, která si povídání užila (doufáme) a přijede se k nám zase při nějaké další příležitosti podívat.
Ale ani na děti jsme nezapomněli. Po celou dobu se jim v „dětských koutcích“ věnovaly obětavé paní učitelky, které si s dětmi hrály a tvořily. Díky nim si maminky, babičky a tetičky mohly užít povídání a trochu vydechnout ve všední den.
Všem moc děkujeme za návštěvu! A budeme se těšit při dalších relaxačních podvečerech nebo jiných akcích Dětské skupiny Voděrady:-)

V období masopustu jsme si užili v místním kulturním domě společný karnevalový rej i s dětmi ze základní školy. V kulturáku se objevily opraváři, piráti, čarodějnice, víly, netopýři, kostlivci, čertíci, princezny, divočáci, Sv. Martin na koni, Batmani atd. Ale také Mickey Mouse a Minnie, Pipi dlouhá punčocha, pohádková babička, pekařka, orientální tanečnice. Celé dopoledne jsme soutěžili, tančili – prostě si karnevalový rej užívali :-)

Zimních olympijských her v Dětské skupině Voděrady se účastnily dva státy – najlepší športovci ze Slovenskej republiky a výběr z České republiky. 4. zimní olympijské hry byly zahájeny společným pozdravem a donesením olympijského ohně do herny Sluníček, kde se na začátku února přepisovaly dějiny sportu díky neuvěřitelným výkonům našich sportovců. Sportovních disciplín bylo několik. Nejlepší sportovci z obou zemí soutěžili ve slalomu s olympijským ohněm, alpském lyžování, biatlonu, curlingu, hokeji, krasobruslení. Všichni soutěžící závodili z plných sil ve stylu fair play hry. Na závěr olympijských her byli závodníci odměněni medailemi a zlatým dukátem.

Na konci prvního měsíce v roce 2020 jsme se vydali společně se školáky z naší základní školy do brněnského divadla Radost na představení „Jája a Pája“. Zážitek byl umocněn už na počátku cesty, kdy pro nás přijel vyvýšený autobus. V divadle jsme měli ještě chvíli čas se porozhlídnout po foyer. Poté už nás zavolalo do hlediště první zvonění. Pohodlně jsme se usadili a čekalo nás krásných 75 minut představení o dvou bratřích, jejich dědovi a sousedovi.

Původní televizní animovaný seriál zná skoro každý. A my jsme mohli s Jájou a Pájou prožít jeden celý rok, kde se vystřídala všechna roční období. Každé období s sebou neslo nějaký příběh. Zamysleli jsme se nad závistí a lakomstvím souseda Krkovičky, ale také nad moudrostí a chytrostí dědy Lebedy.

I k nám do Sluníček a Bublinek přišel Ježíšek a donesl nám spoustu dárečků.

Týden před Vánoci se z nás stala „Ježíškova vnoučátka“. Vydali jsme se do stacionáře Emanuel v Boskovicích zpříjemnit zdravotně postiženým klientům všední dopoledne a předat jim vánoční přáníčka vlastoručně dělaná dětmi. Děti samy předvedly několik písniček a básniček (prakticky skoro celou vánoční besídku). Za to jim byl odměnou obrovský potlesk a jásot :-) Od vedoucí stacionáře Alice Fialové děti dostaly sladkou odměnu a mohly si pohrát v kuličkovém bazénu se skluzavkou a dalšími hračkami. Strávili jsme v Emanueli krásné inspirativní a obohacující dopoledne. Klientům jsme slíbili, že je zase navštívíme. Cestou jsme ještě stihli hodit nějaké penízky do charitní kasičky u vánočního stromu na náměstí.

Už se stává pomalu tradicí, že před vánoční besídkou dětí pouštíme společně balonky s přáním k Ježíškovi. Letos psali svá přáníčka do nebíčka jak malí, tak velcí – děti či babičky. Vyslechli jsme různá přáníčka – od hraček, až po ty nehmotné, avšak nejdůležitější. Tak musíme všichni doufat, že nás Ježíšek vyslyší a alespoň některá přáníčka splní.  Pokud viděl, v jakém nečase je pouštíme, tak by k nám mohl být milostivý a dětem donést něco z toho, co si přejí. A nám dospělým a našim blízkým dopřát zdraví do dalšího roku. Vypustili jsme tedy balonky, které letěly přímo k Ježíškovi. Některé se vydaly složitější cestou přes různé překážky, ale přesto věříme, že šťastně dorazily do cíle. Po vypouštění balonků jsme se přesunuli zpět do kulturního domu na VÁNOČNÍ BESÍDKU DĚTÍ.

Besídka se letos konala v prostorách KD, protože se Sluníčka rozrostly o Bublinky. Radka Horáková, vedoucí Dětské skupiny Voděrady, zahájila celou besídku trochu netradičně. Nejprve informovala zúčastněné o situaci financování DS a nových záměrech Ministerstva práce a sociálních věcí. Poté jsme se všichni již ponořili do vánočně naladěné atmosféry. A tak začalo 40timinutové pásmo písniček, básniček a tanečků našich dětí, protkané úsměvy i slzičkami. Hlavním poselství celého vystoupení byla láska, veselá mysl a lidské pohlazení po duši. Po besídce byli všichni pozváni k bohatě prostřenému stolu, na kterém bylo přichystáno napečené cukroví od Sluníčkových a Bublinkových dětí. Tímto chceme poděkovat i maminkám a tatínkům, kteří přinesli ochutnat cukroví ze svých domovů. Celé odpoledne nám pomohlo zpomalit a zastavit se v předvánočním shonu.

V neděli 1. prosince uspořádaly Obecní úřad Voděrady, Sbor pro občanské záležitosti a SDH Voděrady slavnostní Rozsvícení vánočního stromu s Mikulášskou nadílku. Úvodního slova se ujala Lenka Plevačová, která všechny přítomné přivítala a uvedla starostu obce, jenž zapálil první svíci na adventním věnci. Po něm už dostaly prostor děti. Zazpívaly vánoční písně a zarecitovaly básničky. Zvoněním zvonků nám také rozsvítily vánoční strom na návsi. Pavel Kudláček si pro všechny přítomné připravil velký ohňostroj. Vyvrcholením programu byl příjezd Mikuláše, anděla a čertovské družiny. Všechny hodné děti, které Mikulášovi zarecitovaly básničku nebo zazpívaly písničku, od něj dostaly balíček plný sladkostí. Odvážné děti se pak mohly s Mikulášem a jeho družinou nechat vyfotit.

Tak jako v loňském roce jsme se zúčastnili charitativní akce „Krabice od bot“, kterou pořádá ČCE. V letošním roce jste k nám donesli 44 dárečků, které jsme 5. prosince odvezli na sběrné místo do Černé Hory. Vybírali jsme dárečky pro děti od narození do 18 let věku. Děkujeme, že společně s námi pomáháte! A snad naše dárečky rozzáří sousty dětských očí a zpříjemní dětem vánoční svátky.