Kategorie ‘Fotogalerie’

V rámci letních dobrodružství v dětské skupině jsme se první týdny o prázdninách vypravili do lysického zámku, kde jsme si prohlédli kostýmy převážně princezen ze známých českých pohádek. Výlet jsme rozdělili do dvou týdnů, abychom stihli nejen zámecké komnaty, ale i zahradu a sladké občerstvení :-) A to není všechno – do konce prázdnin toho stihneme mnohem víc :-)

Jako tradičně každý rok jsme uspořádali letní show spojenou s pasováním předškoláčků. Letos nám počasí vůbec nepřálo, a tak se akce musela uskutečnit v kulturním domě. Ale i přes nepřízeň počasí jsme si SKOTANČENÍ S VERČOU užili naplno. Všech 8 předškoláčků bylo úspěšně pasováno do řádů prvňáčků (resp. 7 dětí na žáky první třídy a 1 na předškoláčka jiného zařízení). Celou show oživily i samy děti básničkami, tanečním vystoupením i slibem předškoláků. V průběhu pořadu bylo vícero pasování např. prvňáčci ZŠ Voděrady byli pasování na čtenáře či páťáci na žáky 2. stupně. Snad za rok se umoudří i počasí, a letní show s tanečky, soutěžemi a pasováním dalších předškoláčků si opět užijeme naplno.

Díky paní inženýrce Černochové a jejímu asistentovi jsme se naučili, jak bychom měli pomoci kamarádům v nouzi. V rámci hodinového interaktivního výkladu jsme se dozvěděli, jak se chovat, když by se nám o prázdninách něco stalo. Co dělat když se zraníme, když se někomu udělá špatně, ztratí vědomí apod. Děti byly nenásilně vtahovány do různých situací, ve kterých si nacvičili, jak pomoci druhým.

Paní učitelky z Dětské skupiny Voděrady se rozhodly nabídnout rodinám s malými či velkými dětmi (voděradskými i z okolí) dobrodružnou stezku voděradskými lesy s takovým naším školičkovým maskotem „SKŘÍTKEM VÍTKEM“. Dobrodružná stezka čítá několik stanovišť s úkoly. Na úplném konci je schován „poklad“:-) Tak kdyby jste si chtěli zpříjemnit víkendovou procházku úkoly a hledáním pokladu, tak můžete využít naši stezku SKŘÍTKA VÍTKA A JEHO POKLADU :-)💰 Čas strávený se svou rodinou je ten nejkrásnější čas 👨‍👩‍👧‍👦😊

Ze zprávy od skřítka Vítka vyplývá, že jeho stezky se zúčastnilo skoro 50 dětí. Za tak hojnou účast se patří poděkovat dětem, rodičům či prarodičům a také paním učitelkám.

I když kvůli pandemii jsme přišli o spoustu zajímavých týdenních témat, tak nám nic nebrání kombinovat různá témata, abychom si je společně „osahali“ a upevnili v našich hlavičkách🧠😀 Už minulý týden jsme začali číst zajímavé příběhy o dopravních značkách. A děti projevily zájem se různé značky naučit . Tak jsme se společně dohodli, že si v našem místním parku uděláme provizorní dopravní hřiště, které budeme brázdit na koloběžkách či odrážedlech.  Vytvořili jsme spoustu dopravních značek. 

Dopravní den jsme si všichni užili😊 Od rána bylo jasné, že počasí nám přát nebude. Tak jsme si v poklidu dodělávali dopravní značky, ke kterým jsme si říkali příběhy a ukazovali si je v knížce. Po svačince už ale naše koloběžky na parkovišti (v šatně) začaly být netrpělivé, tak jsme si nejprve vytvořili dopravní hřiště po našich školičkových chodbách (z čehož měla velkou radost naše paní uklízečka). Krátce po svačince jsme zjistili, že venku už skoro nepadají žádné kapky, tak jsme se přesunuli do parku a více jak hodinu a půl jsme brázdili park posetý vlastoručně vyrobenými značkami, které jsme se učili a snažili dodržovat. Mysleli jsme i na případné dopravní úrazy. Pro tyto případy je připravena koloběžková pohotovost. Na závěr dostaly všechny děti zasloužený diplom🏅

Milé děti a milí rodiče! Blíží se znovuotevření Sluníček a Bublinek. Paní učitelky už mají vše připraveno pro Vaše děti. Hračky jsou na svých místech, knížky už čekají na prohlížení a čtení pohádek, výtvarné a kreativní pomůcky už se nemohou dočkat až zase budou všude možně. Ale čekají na nás i nové pomůcky a materiály, které vytvářely paní učitelky v době uzavření dětské skupiny :-) Myslím, že se máme všichni na co těšit! Paní učitelky nezapomínaly ani na okolí školičky. Na trávníku nám vyrostly další kytičky, bylinky, keříky, které už čekají na děti, až se budou o ně starat…

Vážení přátelé, v době úřadování pandemie COVID-19, se paní učitelky ze Sluníček a Bublinek nenudily.  Určitě jste si všimli, že vedle budovy školy vznikl takový nějaký různorodý chodníček👟🧦:-) Paní učitelky připravily pro Vás a Vaše děti „SMYSLOVÝ KOUTEK“ pro vnímání různých vjemů. Budeme ho postupně doplňovat, tak můžete společně s námi pozorovat, jak se rozrůstá, jak se obměňuje atd. A také ho společně se svými dětmi aktivně užívat.

11. února 2020 jsme prožili krásný „relaxační“ podvečer na téma „Povánoční zdravé vaření“, kterým nás provázela paní Ing. Alena Mokrá. Paní lektorka Mokrá je odborníkem na slovo vzatým na zdravý životní styl a zdravou stravu. Její poradna se převážně zaobírá klienty, kteří mají potíže se slinivkou břišní, cholesterolem, onemocněli cukrovkou atd.
Užili jsme si více jak 2,5 hodiny pěkného a užitečného povídání o tom, jak dbát na svoje zdraví a jak se zdravě stravovat, abychom předešli různým onemocněním. Po vyčerpávajícím dvouhodinovém povídání jsme měli možnost se paní lektorky ptát na témata, která nás zajímala a paní Alena Mokrá ochotně odpovídala na všechny dotazy.
V průběhu celé přednášky jsme měli možnost ochutnat makové mléko, rýžové Rafaello, cizrnovou pomazánku s čínským zelím.
S dětmi jsme chtěli také přispět svým občerstvením, a tak jsme od rána pekli posvícenské koláčky s jablkovou, tvarohovou a povidlovou náplní. Napekli jsme jich skoro 100. Děti nám celou dobu asistovaly. Moc je pečení bavilo.
Přivítali jsme mezi sebou milou návštěvu v podobě paní senátorky Ing. Jaromíry Vítkové, která si povídání užila (doufáme) a přijede se k nám zase při nějaké další příležitosti podívat.
Ale ani na děti jsme nezapomněli. Po celou dobu se jim v „dětských koutcích“ věnovaly obětavé paní učitelky, které si s dětmi hrály a tvořily. Díky nim si maminky, babičky a tetičky mohly užít povídání a trochu vydechnout ve všední den.
Všem moc děkujeme za návštěvu! A budeme se těšit při dalších relaxačních podvečerech nebo jiných akcích Dětské skupiny Voděrady:-)

V období masopustu jsme si užili v místním kulturním domě společný karnevalový rej i s dětmi ze základní školy. V kulturáku se objevily opraváři, piráti, čarodějnice, víly, netopýři, kostlivci, čertíci, princezny, divočáci, Sv. Martin na koni, Batmani atd. Ale také Mickey Mouse a Minnie, Pipi dlouhá punčocha, pohádková babička, pekařka, orientální tanečnice. Celé dopoledne jsme soutěžili, tančili – prostě si karnevalový rej užívali :-)