Kategorie ‘Fotogalerie’

Ani o letních prázdninách nezahálíme. Podnikáme různé dobrodružné výpravy např. do kukuřičného pole na Krhově, které se změnilo v bludiště. Nebo do lysické obory, dětského hřiště a zámku. Zastávka na zmrzlinu nikdy nesmí chybět. Nezapomněli jsme na letní výzdobu  voděradských autobusových zastávek.  „Horní“ zastávka je vyzdobena letní loukou, „spodní“ zase africkou divočinou.

Po několika letech jsme se vydali na celodenní výlet i s rodiči. Panu Mynáři jsme zaplnili celý autobus. Směr naší cesty bylo Uherské Hradiště a Velehrad. První zastávkou se stala KovoZoo, kde jsme si prohlídli zvířata ze zoologických zahrad jen s tím rozdílem, že byly sestaveny z kovových součástek. Další zastávkou byla Živá voda Modrá. Už samotný název napovídá, že celá prohlídka se točila kolem vodních živočichů. Děti asi nejvíce ocenily koupání přímo v tomto areálu v přírodním jezírku. Kdo chtěl, tak se vydal krásnou procházkou kolem rybníků, k velehradské bazilice.                                                                                                            

Po dvou letech se druhou květnovou neděli sešli maminky, tatínci, babičky, dědečkové, tety a strýcové, aby zhlédli program ke Dni matek. Na začátku vystoupily se svým pásmem děti z dětské skupiny Sluníčko a Bublinky. Předvedly nacvičené básničky a písničky a ukázaly publiku, že umí anglicky napočítat do deseti. Na závěr své části zatancovaly na znělku z Večerníčka. Následně se k nim připojily děti ze základní školy.

Moc děkujeme všem dětem za krásné odpoledne.

Odkaz naleznete zde: https://www.voderady.cz/besidka-ke-dni-matek-2/

V poprázdninovém týdnu jsme se tedy vůbec nenudili. Hned v pondělí jsme se vrhli na velkoformátové výtvarné techniky s paní učitelkou Ellou (Ella Watermanova), které můžete opět vidět ve voděradských autobusových zastávkách. Od toho, aby všechny děti i paní učitelky snědl „Otesánek“, nás museli zachránit příslušníci Policie ČR, kteří na naše vysvobození museli použít veškerou svoji výzbroj a výstroj. Po tom, co nám popovídali o bezpečném chování, ukázali i výbavu policejních aut – zkouška majáků a houkaček nemohla chybět. Další den nás navštívila také kontrola z Krajské hygienické stanice (zase po 2letech na pravidelnou kontrolu). Ti už nám ale nepřijeli něco ukazovat, spíš chtěli po nás ukázat veškeré dokumenty pro kontrolu dodržování vyhlášek a zákonů. Neshledali u nás žádný nesoulad či pochybení, a zase spokojeně odjeli… I tento týden byl velice pestrý…

V masopustním týdnu jsme si užili všichni dohromady školičkový karneval se soutěžemi a balíčkem se sladkými odměnami.

V úterý 22. února nás do školky přijela navštívit exotická zvířátka. Dozvěděli jsme se, jak často jí užovka červená, mohli jsme si sáhnout na velikého hroznýše, viděli jsme želvu, která může žít až 150 let. Pohladili jsme si i agamu a zjistili jsme, jak svléká kůži.

V teráriu jsme mohli obdivovat také zmiji rohatou, která byla schovaná v písku. Potom přišel na řadu veliký chlupatý sklípkan. Toho se ale bály i paní učitelky.

Nakonec jsme se mohli pomazlit s živým ježečkem, který z nás měl trochu strach. A tak jsme zjistili, že z nás většinou mají zvířátka větší strach než my z nich.

Dozvěděli jsme se spoustu nových užitečných věcí a potkali se naživo se zvířátky, která bychom třeba nikdy neviděli.

Ve Sluníčku a Bublinkách už se připravujeme na příchod Vánoc. Při příchodu nás vítají 3 andílci a stromeček s kometou💫 Dnes nás na hlavní chodbě přivítal Mikuláš, anděl a čert… A také jeden „lucifer“ v herně, který zapomněl cestu do pekla. Měl kolem sebe nepořádek, také uhlí, seno, slámu, brambory, řepu atd…. Ale také balíčky pro hodné dětičky. Také děti samy si vyrábějí výrobky domů, aby si ozdobily svoje pokojíčky.

I letos jsme se připojili k charitativní sbírce pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí s názvem „KRABICE OD BOT“. Dnes jsme odvezli na sběrné místo do Černé Hory cca 20 dárečků, které rozzáří oči na Štědrý den dětem od narození do 17 let. Děkujeme, že společně s námi pomáháte! :-)

Milí rodiče a milé děti,
moc nás mrzí, že v sobotu nemůžeme společně rozsvítit vánoční strom v parku a přivítat na návsi Mikuláše. Ale dnes k nám dorazila nebeskou poštou skvělá zpráva… Mikuláš to nenechal jen tak, a připravil pro vás společně se svými společníky – anděly a také čerty – v parku stezku s úkoly. Jestli máte tedy chuť a čas, vydejte se na ni… Začátek stezky a mapa s úkoly je u vchodu do školičky.
Hodně štěstí při plnění mikulášských úkolů:-)

I ve školičce se připravujeme na nastávající adventní čas. Včera jsme s dětmi ze Sluníčka a Bublinek ozdobili „budoucí“ obecní vánoční stromeček a k němu umístili adventní věnec. Snad tyto symboly Vánoc udělají radost všem voděradským lidem a naladí nás všechny v této nelehké době na příchod nejkrásnějších svátků v roce.