Kategorie ‘Fotogalerie’

Ve Sluníčku a Bublinkách už se připravujeme na příchod Vánoc. Při příchodu nás vítají 3 andílci a stromeček s kometou💫 Dnes nás na hlavní chodbě přivítal Mikuláš, anděl a čert… A také jeden „lucifer“ v herně, který zapomněl cestu do pekla. Měl kolem sebe nepořádek, také uhlí, seno, slámu, brambory, řepu atd…. Ale také balíčky pro hodné dětičky. Také děti samy si vyrábějí výrobky domů, aby si ozdobily svoje pokojíčky.

I letos jsme se připojili k charitativní sbírce pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí s názvem „KRABICE OD BOT“. Dnes jsme odvezli na sběrné místo do Černé Hory cca 20 dárečků, které rozzáří oči na Štědrý den dětem od narození do 17 let. Děkujeme, že společně s námi pomáháte! :-)

Milí rodiče a milé děti,
moc nás mrzí, že v sobotu nemůžeme společně rozsvítit vánoční strom v parku a přivítat na návsi Mikuláše. Ale dnes k nám dorazila nebeskou poštou skvělá zpráva… Mikuláš to nenechal jen tak, a připravil pro vás společně se svými společníky – anděly a také čerty – v parku stezku s úkoly. Jestli máte tedy chuť a čas, vydejte se na ni… Začátek stezky a mapa s úkoly je u vchodu do školičky.
Hodně štěstí při plnění mikulášských úkolů:-)

I ve školičce se připravujeme na nastávající adventní čas. Včera jsme s dětmi ze Sluníčka a Bublinek ozdobili „budoucí“ obecní vánoční stromeček a k němu umístili adventní věnec. Snad tyto symboly Vánoc udělají radost všem voděradským lidem a naladí nás všechny v této nelehké době na příchod nejkrásnějších svátků v roce.

Celý týden jsme se ve školičce připravovali na svátek svatého Martina. Přečetli jsme si jeho příběh, vytvořili bílého koně (na kterém přijíždí sv. Martin) a husu, podkovu koníka, upekli svatomartinské rohlíčky. A potom už jen čekali na příjezd Martina… Ve čtvrtek, když vycházeli Bublinky i Sluníčka na procházku, nás čekalo velké překvapení. Okolo naší budovy a po celém parku byly rozmístěny podkovy, které nás dovedly až k malému budoucímu vánočnímu stromečku. Tam jsme našli vzkaz od svatého Martina a dáreček od něj. Ve vzkazu stálo to, že letos se u nás nemohl zastavit, ale příští rok se zase bude těšit na naše přivítání a básničky, tak jak tomu bylo minulý rok… Děti s nadšením otevřely „poklad“, ve kterém našly perníčkové podkovy… Snad svatý Martin viděl ta rozzářená dětská očička…

V pátek pořádala Dětská skupina Voděrady spolu se Základní školou Voděrady „Loučení s letním časem“. V areálu Pod Lesem byly připraveny tvořivé dílničky a malování na obličej. K posezení s drobným občerstvením, opékání párků, poletování různých duchů, pavouků a čarodějnic nám krásně hrála kapela „Trní“. Nechyběla ani stezka odvahy „hlubokým“ lesem, na jejímž konci se všichni odvážnější měli podepsat.  Na závěr byl lampionový průvod kolem vesnice. Od začátku akce nám celý průběh zpříjemňovala milá návštěva paní senátorky Vítkové, která vždy potěší hřejivým slovem a povzbuzením. Děkujeme Vám, že jste přišli, a všem, kteří nám pomáhali celou akci zorganizovat (dobrovolníkům, fotografkám) a budeme se těšit na další společné slavnosti…

Na počátku měsíce října jsme u nás v dětské skupině přivítali kouzelníka Rena se zábavnou kouzelnickou show. V kulturním domě jsme byli svědky spousty tajuplných kouzel. S napětím jsme sledovali kouzelníkovy triky, společně se školáky a dětskou skupinou z Boskovic, až do konce. Z některých dětí se stali kouzelníkovi pomocníčci, za což byli odměněni sladkou odměnou. A jako správný kouzelník nám nakonec své show vyčaroval živé zvířátko – králíčka, se kterým jsme se mohli pomazlit. Dětem se kouzelnické představení tak moc líbilo, že se samy s kouzelníkem Renem domluvily, ať přijede zase příští týden… To sice nemohl slíbit, ale za rok se prý zase můžeme těšit na nová kouzla.

 

Šedesát tři dětí se sešlo na Nových Poustkách, aby vypustily na oblohu své barevné draky. Krásné a větrné počasí všem přálo a nebe nad obcí se brzo zbarvilo petrobarevnými létajícími objekty. Ne všem ale štěstí přálo – jeden drak se zachytil na stromě, musel ho vysvobodit pohotový tatínek. Každé dítě si odneslo za účast barevný větrník. Akci pořádala dětská skupina a Základní škola Voděrady.

Dětská skupina Voděrady přivítala ve čtvrtek 12. srpna 2021 zástupce Senátu napříč politickým spektrem v rámci výjezdního zasedání Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova. Po prohlídce zařízení a pozdravení dětí jsme hodinu diskutovali na velmi aktuální téma v posledních letech, a to na situaci dětských skupin s ohledem na právě schvalovanou novelu o dětských skupinách.

Zástupci Senátu se velmi zajímali o fungování dětských skupin obecně, i na malých vesnicích. Diskuze byla pro všechny velice přínosná. Pan senátor Fischer (kandidát na prezidenta v roce 2018) děkoval za to, že si mohl provoz DS prohlédnout a za osvětlení celé problematiky týkající se dětských skupin. Senátorům se návštěva velmi líbila a odjížděli spokojeni.

Hned z kraje prázdnin, 1. července, jsme se společně sešli v Kulturním domě, abychom potěšili maminky, tatínky, babičky a dědečky několika pěknými básničkami, které jsme měli už dlouho připravené. Každoroční besídku ke dni matek nám situace v květnu neumožnila, a tak jsme se rozhodli, že přichystaný program spojíme s pasováním našich předškoláčků.

Začali jsme tedy několika básničkami a písničkami. Na řadu přišlo také tancování, kdy jsme celý program zakončili písní Jerusalema, kterou jsme společně s výtěžkem z celého dopoledne věnovali na pomoc Jižní Moravě po zasažení tornádem. Pak už následovalo popasování našich 4 budoucích prvňáčků. A protože by byla škoda si takové krásné dopoledne neužít, následovalo Skotančení s Verčou, kdy jsme roztančili celý Kulturní dům a moc jsme se bavili.

Jsme opravdu rádi, že jsme se konečně mohli zase všichni sejít. Věřte, že už jen to nám vykouzlilo úsměv na tváři. Těšíme se zase příště:-)