Kategorie ‘Fotogalerie’

 

 

Po vystoupení u vánočního stromu v parku nás čekal čertovský týden…

První prosincový týden jsme si povídali o Mikuláši, andílcích a čertech. Dopoledne jsme soutěžili v čertovských tancích, šklebech, hudrování a vybírání blech – dokonce jsme dostali i čertovské vysvědčení… To jsme netušili, že je tím vším přivoláváme. Ráno jsme přišli do školičky, uprostřed herny seděl obrovský čert (sice u sebe měl balíčky dobrot, které střežil), ale také nám nechal na okně uhlí, řepu, brambory a dřevo… Z toho jsme vytušili, že nás bude celý rok hlídat, zda jsme hodní či naopak.

Předvánoční čas bývá plný dobrých skutků a překvapení… Rádi bychom poděkovali vám všem, kteří jste k nám do dětské skupiny donesli dárečky, a tím se s námi zapojili do charitativní sbírky tzv. „KRABICE OD BOT“. V pátek jsme odevzdali na sběrné místo do Černé Hory bezmála 20 dárečků pro sociálně-znevýhodněné děti. DĚKUJEME, ŽE POMÁHÁTE SPOLEČNĚ S NÁMI!

STROMEČEK PŘÁNÍ byl přichystán pro Vaše přáníčka. U vstupu do budovy školy a dětské skupiny jste mohli nalézt krabičku s kouličkami (taktéž tužkou a vlnou), na ně si napsat svoje tajná přání a zavěsit na stromeček. Poté už jen doufat, že se Vám vánoční přání splní…

Přejeme krásné a požehnané vánoční svátky s vločkami štěstí, zabalené kouzlem lásky,
přikryté peřinou splněných snů a plamínky pohody v očích….
Do nového roku mnoho zdraví, elánu, nadšení a spoustu snů
přejeme všichni z Dětské skupiny Voděrady

 

„Svatý Martin přijel k nám, toho pána dobře znám…“ a opravdu, slova básničky, kterou jsme se učili v uplynulém týdnu, se stala skutečností. Svatý Martin k nám opravdu v pátek 11. 11. přijel do Voděrad v celé své kráse. Celý týden jsme si povídali o tom, kdo tento pán byl, četli si pověsti, vyráběli lucerničky se symboly svatého Martina (On s chudákem, husa, rohlík, podkova či vločka), pekli perníčkové podkovy. Ve čtvrtek ráno jsme na vstupních dveřích do školičky a školy našli vzkaz, ve kterém stálo, že v pátek opravdu Martin přijede. Tak jsme ještě napekli množství svatomartinských rohlíčků. Moc děkujeme všem, kteří se příjezdu svatého Martina účastnili! Děti řekly Martinovi básničku, na cestu mu předaly vlasto-ručně napečené rohlíčky, a on jim na oplátku dal od zimy klíč a slíbil, že za rok zase přijede do Voděrad…

21. října 2022 jsme se společně s vámi rozloučili s letním časem Snad jste si užili soutěže, vytváření, fotokoutek, lampionový průvod,… . Děkujeme, že i přes nepřízeň počasí jste přišli a podpořili děti ze základní školy a dětské skupiny.

Přivítali jsme nové kamarády a nové pedagogy, obnovila se stará přátelství a započala nová… Seznamovali jsme se s prostředím školičky, pravidly, tvořením, malováním, hraním, zpíváním atd. S 5 předškoláčky jsme nastartovali pravidelné hodiny přípravy na vstup do 1. třídy. Adaptační proces děti zvládly dobře, a tak jsme již 2. týden mohli přivítat paní knihovnici, která si s námi povídala o vodě. Společně jsme udělali několik vodních pokusů, a také jsme se vypravili do knihovny, abychom věděli, kde se nachází oddělení s pohádkami. Každodenní procházky jsou pro nás také velkým dobrodružstvím. Na jedné procházce jsme měli možnost sledovat celou ježčí rodinku. Ke konci měsíce nás čekala tradiční drakiáda, na které nám tradičně nefoukal vítr. Ale ani letos nás tato skutečnost neodradila a sami svými silami jsme se pokoušeli dostat draky na nebeskou plochu. Za takovou fyzickou námahu při vytváření vlastního větru náležela každému majiteli draka odměna v podobě lampionu a medaile. Na drakiádě zazpívali jak školáci, tak i my malí, písničku o ročních obdobích a drakovi, kterou jsme poctivě trénovali ve školičce. Na závěr měsíce k nám přijelo brněnské divadlo Tetiny s hudebně zábavným pásmem „S tetinama zpívání lepší je než zívání“. A opravdu – celou hodinu jsme na žádné zívání ani nepomysleli – jen jsme se smáli, zpívali, tleskali, dokonce jsme byli účastníky divadelního představení… Takový byl měsíc září u nás v dětské skupině

Září 22


Ani o letních prázdninách nezahálíme. Podnikáme různé dobrodružné výpravy např. do kukuřičného pole na Krhově, které se změnilo v bludiště. Nebo do lysické obory, dětského hřiště a zámku. Zastávka na zmrzlinu nikdy nesmí chybět. Nezapomněli jsme na letní výzdobu  voděradských autobusových zastávek.  „Horní“ zastávka je vyzdobena letní loukou, „spodní“ zase africkou divočinou.

Po několika letech jsme se vydali na celodenní výlet i s rodiči. Panu Mynáři jsme zaplnili celý autobus. Směr naší cesty bylo Uherské Hradiště a Velehrad. První zastávkou se stala KovoZoo, kde jsme si prohlídli zvířata ze zoologických zahrad jen s tím rozdílem, že byly sestaveny z kovových součástek. Další zastávkou byla Živá voda Modrá. Už samotný název napovídá, že celá prohlídka se točila kolem vodních živočichů. Děti asi nejvíce ocenily koupání přímo v tomto areálu v přírodním jezírku. Kdo chtěl, tak se vydal krásnou procházkou kolem rybníků, k velehradské bazilice.                                                                                                            

Po dvou letech se druhou květnovou neděli sešli maminky, tatínci, babičky, dědečkové, tety a strýcové, aby zhlédli program ke Dni matek. Na začátku vystoupily se svým pásmem děti z dětské skupiny Sluníčko a Bublinky. Předvedly nacvičené básničky a písničky a ukázaly publiku, že umí anglicky napočítat do deseti. Na závěr své části zatancovaly na znělku z Večerníčka. Následně se k nim připojily děti ze základní školy.

Moc děkujeme všem dětem za krásné odpoledne.

Odkaz naleznete zde: https://www.voderady.cz/besidka-ke-dni-matek-2/

V poprázdninovém týdnu jsme se tedy vůbec nenudili. Hned v pondělí jsme se vrhli na velkoformátové výtvarné techniky s paní učitelkou Ellou (Ella Watermanova), které můžete opět vidět ve voděradských autobusových zastávkách. Od toho, aby všechny děti i paní učitelky snědl „Otesánek“, nás museli zachránit příslušníci Policie ČR, kteří na naše vysvobození museli použít veškerou svoji výzbroj a výstroj. Po tom, co nám popovídali o bezpečném chování, ukázali i výbavu policejních aut – zkouška majáků a houkaček nemohla chybět. Další den nás navštívila také kontrola z Krajské hygienické stanice (zase po 2letech na pravidelnou kontrolu). Ti už nám ale nepřijeli něco ukazovat, spíš chtěli po nás ukázat veškeré dokumenty pro kontrolu dodržování vyhlášek a zákonů. Neshledali u nás žádný nesoulad či pochybení, a zase spokojeně odjeli… I tento týden byl velice pestrý…

V masopustním týdnu jsme si užili všichni dohromady školičkový karneval se soutěžemi a balíčkem se sladkými odměnami.

V úterý 22. února nás do školky přijela navštívit exotická zvířátka. Dozvěděli jsme se, jak často jí užovka červená, mohli jsme si sáhnout na velikého hroznýše, viděli jsme želvu, která může žít až 150 let. Pohladili jsme si i agamu a zjistili jsme, jak svléká kůži.

V teráriu jsme mohli obdivovat také zmiji rohatou, která byla schovaná v písku. Potom přišel na řadu veliký chlupatý sklípkan. Toho se ale bály i paní učitelky.

Nakonec jsme se mohli pomazlit s živým ježečkem, který z nás měl trochu strach. A tak jsme zjistili, že z nás většinou mají zvířátka větší strach než my z nich.

Dozvěděli jsme se spoustu nových užitečných věcí a potkali se naživo se zvířátky, která bychom třeba nikdy neviděli.